REKLAMA

Kronika policyjna

Uciekał po narkotykach

Opublikowano 15 maja 2020, autor: mk

Mężczyzna, który uciekał przed policją w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.05.), był pod wpływem metamfetaminy. Policyjny pościg zatrzymał niebezpiecznego kierowcę mazdy w Królowie.

Policjanci z żarskiej drogówki, jadąc przez Lipinki Łużyckie, zainteresowali się jadącą przed nimi mazdą. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Włączyli koguty i sygnały, ale kierowca nie dość, że ich zignorował, to jeszcze zaczął uciekać.

Pościg przez gminy

Rozpędzona mazda ruszyła w kierunku Trzebiela, stamtąd przez Tuplice do Dębinki i znów do Lipinek Łużyckich. Policjanci pędzili za uciekającym kierowcą. Kryminalni ustawili blokadę na trasie uciekiniera, ale ten ją ominął. Jeden z mundurowych musiał odskoczyć, by kierowca mazdy go nie potrącił. Pościg znów kierował się z Lipinek Łużyckich w stronę Trzebiela. W Królowie policjanci wyprzedzili mazdę, zmuszając kierowcę do hamowania. Ten wjechał na parking, jednak możliwe drogi ucieczki zablokowali policjanci. Mężczyzna chcąc wyjechać ponownie na drogę, utknął w rowie. I tu dopadli go mundurowi. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 35-latek z Dolnego Śląska był poszukiwany. Miał też dwa razy wydane zakazy prowadzenia pojazdów. Ale to nie wszystko. Jak wykazały testy, prowadził po zażyciu metamfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Pasażer i towarzysz ucieczki po przesłuchaniu został zwolniony. 35-letni kierowca mazdy trafił do aresztu. Za ucieczkę przed policją, jazdę bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków odpowie przed sądem.

– Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pod wpływem narkotyków do dwóch – wylicza Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji.

Napisz komentarz »