REKLAMA

Komunikacja

Żagań rozkopany

Opublikowano 15 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 3 mln zł kosztować będzie remont drugiego odcinka ul. Żarskiej, który właśnie ruszył z opóźnieniem. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnienia w ruchu aż do połowy września.

Wyłączony z ruchu został odcinek od skrzyżowania z drogą krajową do skrzyżowania z ul. Młynarską oraz 132-metrowy sięgacz do ul. Kościuszki. W czwartek, 14 maja, na plac budowy weszła firma ELTOR z Lubania. Koszt modernizacji 443-metrowego odcinka drogi wyniesie 2 mln 710 tys. zł.

Na czas robót mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Objazd od strony Żar do centrum Żagania i dalej do Iłowej wyznaczono przez obwodnicę do ronda 800-lecia i dalej do ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II aż do Ronda Czterech Pancernych. Jednocześnie utrzymany zostanie dojazd do mieszczącej się przy ul. Żarskiej restauracji, pensjonatu oraz Nadleśnictwa Żagań – od strony Kościuszki lub Młynarskiej. 

W samym centrum miasta też trudno jeździć z powodu remontu ul. Ratuszowej, która została wyłączona z użytku. Obie inwestycje miały zakończyć się w lipcu, ale z powodu koronawirusa, mogą przedłużyć się o miesiąc. Za 1 mln 117 tys. zł ul. Ratuszowa doczeka się wymiany kostki, nowych chodników, oznakowania, odwodnienia i rekultywacji terenów zielonych.

Po ponad miesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią, ruszyła również modernizacja ul. Środkowej na Moczyniu. Za 789 tys. zł inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Władysława Dubiela ze Szprotawy. I tu mieszkańcy mogą się spodziewać kilkutygodniowych opóźnień.

Napisz komentarz »