REKLAMA

Kultura, Oświata

Takie same normy

Opublikowano 08 maja 2020, autor: jb

Do nowych rządowych wytycznych o otwarciu żłobków i przedszkoli muszą dostosować się także niepubliczne placówki. O tym, kiedy wznowią zajęcia, decydują ich dyrektorzy.

W Żarach jako pierwsze w środę (6.05.) ruszyło Społeczne Przedszkole. Inni jeszcze się przygotowują.

– Na co dzień mamy zapisanych 15 dzieci. Szybko udało mi się skonsultować ze wszystkimi rodzicami. Byli zaskoczeni, że najmłodsi mogą wracać do zajęć już teraz. Wstępnie zainteresowanych zajęciami były 4 osoby. Zadecydowaliśmy, że poczekamy do 18.05., bo wtedy może być ich 7. Patrząc na metraż i wymogi, tyle dzieci moglibyśmy w ogóle przyjąć – mówi Ewa Laskowska, właścicielka Przedszkola eNCe pENce. – Maseczki, przyłbice, rękawiczki kupiliśmy sami. Płyn do dezynfekcji dostaliśmy ze starostwa. Przygotowaliśmy dla dzieci obrazki, jak myć rączki. Nie wiemy jeszcze, jak będziemy pracować. Ciężko przytulić płaczące dziecko, kiedy jest się w przyłbicy. Śledzę komunikaty rządu, bo mogą się zmienić. Czekamy też na lepszą pogodę. Un nas dzieci z tarasu wychodzą od razu do ogrodu. Gdy jest ciepło, możemy tam spędzić prawie cały dzień. Możemy nawet na dworze podawać posiłki – dodaje. 

 W Żaganiu od 6.05. ruszyły zajęcia w dwóch przedszkolach.

– Przygotowywaliśmy się już od czasu pierwszych zachorowań. Zaczęliśmy kupować środki do dezynfekcji czy ochrony osobistej, dozowniki mydła i płynów. Dla nas kilka dni na przygotowanie wystarczyło. Uruchomiliśmy dwa z trzech oddziałów przedszkolnych i również dwa z trzech oddziałów żłobka. Na zajęciach jest po 6-7 dzieci w grupie – mówi Remigiusz Ryglewicz, właściciel Niepublicznego Przedszkola Stacyjkowo.

Zajęcia prowadzone są także już w Przedszkolu Zielony Zakątek, tam chodzi 30 procent wszystkich zapisanych dzieci.

Napisz komentarz »