REKLAMA

Kultura, Oświata

Książki na kwaranntanie

Opublikowano 08 maja 2020, autor: mk

Znów można wypożyczać książki z miejskich bibliotek publicznych. Dla bezpieczeństwa po powrocie do biblioteki książki będą przechodzić 14-dniową kwarantannę.

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach i jej filie od środy (6.05) znów są otwarte dla czytelników. W bibliotece przygotowano specjalne miejsce, w którym będzie można bezpiecznie zwrócić książki. Jako że książki nie mogą być dezynfekowane, po ich zwrocie do biblioteki, będą przechodzić 14-dniową kwarantannę.

– W bibliotece głównej przygotowaliśmy stanowisko, w którym będą przyjmowane jedynie zwroty książek – mówi Beata Kłębukowska, dyrektor biblioteki w Żarach. – Miejsce to znajduję się przy wejściu od strony ulicy Ogrodowej. W czasie zwrotu książki, przy okienku będzie mogła przebywać jedna osoba. Książki po powrocie do biblioteki będą przechodzić kwarantannę, więc może się zdarzyć tak, że pomimo tego, że będą znajdować się w katalogu, to z wiadomych względów nie będą mogły być wypożyczone – wyjaśnia B. Kłębukowska.

Biblioteka otwarta jest od wtorku do piątku. W godziny 10.00 do 12.00 – dla seniorów, od 12.00 do 13.00 – bez ograniczeń wiekowych. Od 13.00 do 14.00 jest przerwa techniczna. Po niej do godz. 17.00 z biblioteki znów mogą korzystać czytelnicy bez względu na wiek.

Napisz komentarz »