REKLAMA

Sport

Można ćwiczyć

Opublikowano 08 maja 2020, autor: mk

Sportowcy i amatorzy mogą wrócić na treningi na żarskich boiskach i stadionie Syrena.

Rząd odmraża gospodarkę, a razem z nią sport i kulturę. We wtorek (5.05) w Żarach otworzono stadion lekkoatletyczny Syrena i Orliki, a dla dzieci poniżej 13 roku życia także boiska szkolne.

Najpierw sportowcy

Na boisku może przebywać w tym samym czasie jedynie 6 osób. Kluby muszą zapisywać się na konkretne godziny. Po 45 minutach treningu boisko albo bieżnia będą dezynfekowane. Trenerzy i sportowcy z wytęsknieniem czekali na ten dzień. We wtorek na Syrenie odbyły się już pierwsze treningi.

– Zaczynamy treningi w 6-osobowych grupach – mówi Dariusz Wisz, trener lekkoatletów z Agrosu. – Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży. Musimy podzielić podopiecznych na małe grupki. Mam 20 zawodników, podzieliłem ich na razie na 2 grupy. Są to osoby, które najbardziej ambitnie podchodziły do treningów podczas pandemii i systematycznie trenowały w domu. Myślę, że za kilka tygodni wszystko już będzie normalnie, ale na razie cieszymy się z możliwości korzystania z obiektu. Czekamy też na to, jak ułoży się sezon i co będzie we wrześniu, czy odbędą się mitingi lekkoatletyczne, czy zostaną odwołane – dodaje D. Wisz

Prywatnie też można

Osoby prywatne mogą korzystać z Syreny jedynie w weekendy w godz. 11.00 do 20.00, a od poniedziałku do piątku tylko od godz. 13.00 do 14.30, ponieważ godziny popołudniowe zarezerwowane są dla klubów sportowych.

Trenować można także na miejskich Orlikach. Tam nie ma zapisów, obowiązuje jedynie zasada – kto pierwszy ten lepszy. Tu także jest ograniczenie do 6 osób. Orliki będą otwarte codziennie od godz. 13.00 do 21.00. Dzieci poniżej 13 roku życia trenować będą mogły na szkolnych boiskach. Na razie nowe zasady obowiązywać będą do 24 maja.

Napisz komentarz »