REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Egzamin w maseczce i rękawiczkach

Opublikowano 08 maja 2020, autor: jb

Od poniedziałku 4.05. można zapisywać się na egzaminy prawa jazdy w zielonogórskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zainteresowanie kursantów jest spore.

-Nie jest to jeszcze tak duża liczba jak zazwyczaj, ale w niecałe dwa dni zapisaliśmy już komplet chętnych do egzaminów aż do 15 maja – mówi Ireneusz Plechan, dyrektor WORD.

Egzaminowanie kandydatów na kierowców w Zielonej Górze ruszyło w czwartek, 7 maja. Od poniedziałku (11.05.) wznowione zostaną egzaminy w Żaganiu.

-W pierwszym tygodniu pracy mieliśmy 10 egzaminatorów, więc mogliśmy robić maksymalnie 90 egzaminów dziennie (po 9 na instruktora – przyt. red.). W przyszłym tygodniu pracować będzie już 12 egzaminatorów, więc może to być ponad 100 egzaminów dziennie. Pierwsze dni zapisów były intensywne. Zgłaszali się głównie ci, którzy mieli wyznaczony termin egzaminu w czasie, kiedy ośrodek był zamknięty. Pomału zgłaszają się kolejne osoby, więc się rozkręcamy – dodaje dyrektor.

Same zasady zdawania egzaminów się nie zmieniły. Zwiększono za to środki bezpieczeństwa w trakcie jego trwania. Kursant egzamin zdaje w maseczce i rękawiczkach. Egzaminowanym jest także mierzona temperatura, zgłaszać nie mogą się osoby chore np. z katarem czy kaszlem. Na terenie WORD, oprócz pracowników, mogą przebywać tylko osoby, które zdają egzamin. Nie ma możliwości przychodzenia z osobami towarzyszącymi.

Egzaminator musi mieć na sobie rękawiczki oraz maseczkę albo przyłbicę. Po każdym egzaminie praktycznym samochód odstawiany jest do garażu, gdzie zostaje zdezynfekowany. Jeżeli ktoś zdaje egzamin w samochodzie, którym jeździł w swojej szkole jazdy, to tak samo jest on odkażany w WORD.

Kursanci z chęcią wrócili do jazdy.

-Na pierwszy dzień egzaminu, czyli na 7.05. zapisało się trzech moich kursantów. Łącznie już ośmioro ma wyznaczony termin. Na pewno jazda w przyłbicach, kurantów w maseczkach nie jest łatwa, ale po prostu przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości – mówi Mariusz Grabowski, właściciel Elitarnej Szkoły Jazdy z Żar.

Napisz komentarz »