REKLAMA

Samorząd

Wzór radnego

Opublikowano 08 maja 2020, autor: jb

Radni w Niegosławicach sami muszą zdecydować, czy chcą kupić maseczki ochronne mieszkańcom. Wcześniej zrobił to już Przemysław Zgrzebski.

Dyskusję o maseczkach na sesji (4.05.) zaczął radny Sebastian Chachuła.

– Słyszę, że samorządy kupują maseczki dla mieszkańców, u nas gmina kupiła 300. Może jak gminy nie stać, to my jako radni powinniśmy zrobić na nie zrzutkę? – mówił.

Podstawowa dieta radnego w Niegosławicach wynosi 800 zł miesięcznie

3,5 tys. maseczek w fundacji, która szyje je za darmo, zamówił przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Szlachetko. Gmina musiała potwierdzić tylko liczbę mieszkańców. 

– Jesteśmy na liście oczekujących. Od miesiąca maseczki nie dotarły i na razie nie ma żadnego wyznaczonego terminu, kiedy faktycznie mogłoby to być – mówi.

Radni byli podzieleni co do tego, czy maseczki kupować.

– Zwracali uwagę na to, że obowiązek ich noszenia jest już od ponad 2 tygodni, więc tak naprawdę każdy już się zaopatrzył. Radni ustalili, że sami zdecydują, czy kupować maseczki dla mieszkańców swojego okręgu – mówi A. Szlachetko.

Wcale się nie chwalił

Na ustalenia nie czekał Przemysław Zgrzebski, bo już wcześniej zamówił 400 maseczek. Kupił je za ok, 3,50 za sztukę, czyli wydał 1400 zł.

– Doszedłem do wniosku, że skoro sam biorę dietę za czas, kiedy nie ma posiedzeń, to mogę kupić maseczki dla mieszkańców. Wzorem dla mnie był mój teść, który przez lata był radnym w Szprotawie, fundował uczniom stypendia i wcale się tym nie chwalił. Tak się po prostu powinno działać – mówi.

Maseczki P. Zrzebski kupił dla wszystkich 100 mieszkańców Krzywczyc i 300 Suchej Dolnej. Rozwoził je od wtorku, 5.05., przy pomocy strażaków z OSP Sucha Dolna. Do potrzebujących osób od radnego trafią też paczki żywnościowe.

Napisz komentarz »