REKLAMA

Zdrowie

Lekarza nie będzie

Opublikowano 08 maja 2020, autor: jb

Nie wiadomo, czy w tym roku w ogóle ruszy remont budynku, w którym był ośrodek zdrowia w Niegosławicach. Inwestycje wstrzymano przez koronawirusa.

O planach na ten rok radni dyskutowali z wójtem podczas sesji w poniedziałek, 4.05.

– Co pan powie mieszkańcom o remoncie ośrodka zdrowia w Niegosławicach? Była gwarancja, że pieniądze są, a teraz remont jest odkładany. Może ma pan jakieś inne propozycje? – dopytywała radna Krystyna Bondarowicz.

Na remont miało iść około 500 tys. zł. Od początku roku w Niegosławicach nie przyjmuje już lekarz (przeszedł na emeryturę). Gmina chciała unowocześnić budynek i ściągnąć nowego.

– Wszyscy widzimy, jaka jest sytuacja w kraju. Nie wiemy, co będzie za miesiąc czy dwa. Nie chcę rozpoczynać remontu, a później go przerywać, gdy nam braknie pieniędzy – mówił wójt Jan Kosiński. – Jeśli pieniądze będą w lipcu, sierpniu, to moglibyśmy zacząć jesienią i skończyć w przyszłym roku. 

– Może nie trzeba tam aż takiego remontu? Może wystarczy odświeżyć, zamontować dźwignię do windy, może należy postarać się o dofinansowanie z PFRON? – zauważyła K. Bondarowicz.

– Nasza gmina jest rolnicza. Już wpływają do urzędu wnioski, żeby powołać komisję do oceniania strat przy suszy i ja nie wiem, ile będę miał pieniędzy. Na razie wszystko wstrzymaliśmy – przekonywał J. Kosiński.

Gmina zdążyła zakończyć remont Szkoły Podstawowej w Przecławiu i budowę kanalizacji w Mycielinie.

– Na razie wszystko inne wstrzymujemy łącznie z remontem szkoły w Gościeszowicach. Dla mnie priorytetem jest doprowadzenie wody w Zagórze, jeżeli będą pieniądze, to w pierwszej kolejności chciałbym je przeznaczyć na to. Jeszcze się nie zaczęło lato, a już mam sygnały, że wody we wsi brakuje – dodaje wójt.

Na pierwszy etap wodociągu Zagóra – Bukowica gmina planowała ok. 1,4 mln zł.

Napisz komentarz »