REKLAMA

Komunikacja

Roboty w maseczkach

Opublikowano 08 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po blisko miesięcznej przerwie ruszyły inwestycje drogowe w powiecie żagańskim.

Z powodu koronawirusa w Żaganiu pod koniec marca wstrzymano prace na ul. Środkowej, Ratuszowej oraz Żarskiej, a w gminie Żagań wykonawca przerwał budowę dróg na Osiedlu Słonecznym w Tomaszowie.

Od poniedziałku, 4 maja, wznowiono cześć robót. Ruszył remont Ratuszowej, w związku z czym mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum Żagania. Ubrani w maseczki pracownicy firmy ABM z Jędrzychowic zaczęli zrywać starą kostkę brukową. Za 1 mln 117 tys. zł Ratuszowa doczeka się wymiany kostki, nowych chodników, oznakowania, odwodnienia i rekultywacji terenów zielonych. Roboty miały potrwać do końca lipca, ale przez pandemię mogą się przedłużyć o miesiąc.

Podobnie będzie na ul. Środkowej. Przetarg na modernizację tej drogi wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Władysława Dubiela ze Szprotawy, prace wykona za 789 tys. zł.

– Ściągamy pracowników z urlopów. Z robotami ruszymy w przyszłym tygodniu. Pracownicy będą mieli zapewnione wszelkie środki bezpieczeństwa. Będą pracowali dwójkami, na poszczególnych odcinkach, w maseczkach – mówi Władysław Dubiel, właściciel firmy. – Zakończenie prac może opóźnić się o miesiąc.

Roboty ruszą też na ul. Żarskiej, gdzie w planie jest modernizacja 443-metrowego odcinka drogi – od mostku do ronda, wraz ze 132-metrowym sięgaczem do ul. Kościuszki. Inwestycję za 2 mln 710 tys. zł do końca lipca wykonać miała firma ELTOR z Lubania, ale i tu należy się spodziewać opóźnień.

Z kolei w Tomaszowie wznowiono budowę dróg na Osiedlu Słonecznym. Inwestycję za 1,2 mln zł wykonuje zielonogórska firma Exalo Driling S.A. Mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych mieli doczekać się pięciu odcinków dróg, o łącznej długości 811 metrów i nowych chodników.

– Po majówce firma wróciła, aby dokończyć roboty – mówi sekretarz gminy, Danuta Michalak.

Napisz komentarz »