REKLAMA

Gospodarka

Było krucho

Opublikowano 08 maja 2020, autor: mk

Mówią handlujący na żarskim targowisku przy ul. Lotników. Sytuacja zaczęła się jednak nieco poprawiać.

– Kwiecień był koszmarny – przyznaje Zdzisław Kuźniak, handlujący na targowisku starociami. – Żywej duszy praktycznie. Teraz, od kiedy można swobodniej wychodzić z domów, to ludzi jest więcej.

Ogólna powierzchnia targowiska przy ul. Lotników to 1,5 ha. Na tym obszarze znajdują się 163 pawilony handlowe. Są również stoły do targowania z 78 miejscami sprzedaży. Na placu targowym są 154 miejsca do sprzedaży, a na placu rolnym – 53 miejsca. Jest również plac nieutwardzony, na którym jest 110 miejsc do sprzedaży.

Tanio nie mają

Opłata przy sprzedaży z samochodu osobowego wynosi 19 zł, z większych aut – 25 zł. W wersji z przyczepą opłata to 50 zł. Gdy sprzedawca zajmuje jedno przęsło ławy (do 3 mkw.) płaci 11 zł. Jeśli ma towar poza stoiskiem na powierzchni do 3 mkw. dorzucić musi 10 zł. Handlujący na pchlim targu używanymi rzeczami przy 3 mkw. muszą wysupłać 8 zł za każde 3 mkw. Handlowcy, jeśli nie zmieszczą swojego kramu na stoisku, za każdy dodatkowy metr dorzucić muszą 6 zł.

Część handlujących złożyła do Ratusza wnioski o umorzenie lub rozłożenie czynszu na raty. Urzędnicy dopiero zajmą się ich rozpatrzeniem.

Napisz komentarz »