REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wypadek na prostej

Opublikowano 08 maja 2020, autor: bj

Pogięte blachy aut, zakleszczony, nieprzytomny kierowca i zablokowana droga. Tak wyglądała trasa pomiędzy Żarami a Sieniawą Żarską w środę po południu, 29.04.

Dwie osobówki zderzyły się w Sieniawie Żarskiej na wysokości boiska. Niemal doszczętnie został zmiażdżony volkswagen golf, a mocno uszkodzone audi a6.

-Informację o wypadku otrzymaliśmy tuż po godz. 18. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z aut znajduje się nieprzytomny kierowca – informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Gdy na miejsce dotarli ochotnicy z Lipinek Łużyckich i Sieniawy Żarskiej oraz Żar, przede wszystkim musieli przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyć zakleszczonego kierowcę volkswagena. Potem przekazali go załodze karetki. Ta 59-letniego mężczyznę zabrała do szpitala.

– Ze stwierdzonym złamaniem lewej nogi – precyzuje Ryszard Smyk, szef żarskiego pogotowia ratunkowego.

Na miejscu byli też mundurowi.

– Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku. Audi a6 kierował 33-letni mieszkaniec Żagania, za kierownicą volkswagena siedział 59-letni mieszkaniec powiatu żarskiego – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »