REKLAMA

Kronika policyjna

Ostra jazda przez wieś

Opublikowano 08 maja 2020, autor: bj

Szybka jazda i niespodziewane lądowanie. Na podwórku, tuż przy domu i aucie jego właściciela.

Renault jechało od strony Żar.  Było środowe (29.04.) popołudnie, ok. godz. 17. Kilkadziesiąt metrów za zakrętem siedząca za kierownicą młoda kobieta straciła nad nią panowanie. Wjechała w płot posesji w Łazie (gm. Żary), staranowała drewniane szczeble ogrodzenia, dachowała i wylądowała bokiem samochodu na składowanych na podwórku dachówkach, tuż obok zaparkowanego na posesji auta. W ten sposób podróż zakończyła 19-letnia mieszkanka Żar. Mieszkańcy okolicy mówili, że najpierw widzieli unoszący się tuman kurzu, potem słyszeli huk.

Młoda kobieta o własnych siłach wyszła z auta. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z Żar.

– Udzielili jej pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki – informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Więcej szczęścia…

– Z urazem głowy kobieta została zabrana na SOR 105 Szpitala Wojskowego – informuje Ryszard Smyk, szef żarskiego pogotowia. Tam okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Całe zdarzenie policja zakwalifikowała jako kolizję. Doszli do wniosku, że zawiniła 19-latka.

– Kobieta kierująca renault nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i uderzyła w budynek. Była trzeźwa. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Poobijane auto odjechało na lawecie pomocy drogowej.

Napisz komentarz »