REKLAMA

Kronika policyjna

Z piłą na grzyby

Opublikowano 08 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy kradli drewno z lasu w okolicach Witkowa (gm. Szprotawa). Jeden z nich tłumaczył policjantom, że zbierał grzyby.

Jak ustaliła Straż Leśna, mieszkańcy Szprotawy i Leszna Górnego (26 i 31 l.) kradli drewno już od połowy kwietnia. W ręce strażników i policjantów wpadli przy kolejnej próbie kradzieży, w ubiegłym tygodniu, w poniedziałek, 27 kwietnia, w nocy.

– Policjanci zatrzymali samochód, którym kierował 31-latek. W aucie znajdowały się narzędzia do cięcia drzewa oraz inne przedmioty mogące świadczyć o tym, w jakim celu mężczyzna znajduje się w nocy w lesie. Tablice rejestracyjne również zostały wcześniej skradzione z innego auta – informuje sierż. sztab. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Po kilku minutach z głębi lasu dobiegło gwizdanie, a następnie odgłosy zbliżających się kroków. Chwilę później pojawił się mężczyzna, trzymający piłę spalinową.

26-latek, gdy zobaczył, kto na niego czeka, odwrócił się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze go dogonili. Mężczyzna kłamał, że przyszedł do lasu na grzyby. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu złodziejom zarzutów przywłaszczenia drewna dębowego o wartości kilku tysięcy złotych.

Napisz komentarz »