REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Schronisko znów otwarte

Opublikowano 08 maja 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt znów otwiera się dla mieszkańców i wolontariuszy. Ze względu na epidemię, wprowadzone zostały nowe zasady.

Żarskie schronisko od poniedziałku (11.05) będzie otwarte dla wolontariuszy i osób chcących adoptować psa lub kota.

– Aby wejść na teren schroniska, trzeba przestrzegać ogólnych zasad, mieć maseczkę i rękawiczki – informuje Katarzyna Łach ze schroniska. – Dodatkowo, ponieważ zagrożenie epidemiczne jeszcze nie zniknęło, podjęliśmy decyzję, że na terenie schroniska jednocześnie, nie licząc pracowników, mogą przebywać tylko dwie osoby i muszą być pełnoletnie. Dotyczy to zarówno osób chcących adoptować pieska, jak i wolontariuszy, chcących psy wyprowadzać. Zwierzęta na spacery także będą wydawane tylko osobom pełnoletnim. Przed wejściem do części administracyjnej trzeba dodatkowo się dezynfekować – wyjaśnia.

Wyprowadzą Ci psa

Schronisko nadal oferuje pomoc w wyprowadzaniu psów osobom, które nie mogą tego robić ze względu na chorobę, wiek czy kwarantannę. Osoby, które chciałby wyprowadzać psy lub przygarnąć takie pieski na kilka dni, kiedy ich właściciele są na kwarantannie lub są osobami starszymi i zwyczajnie boją się teraz spacerować ze swoimi pupilami ze względu na zdrowie, mogą kontaktować się ze schroniskiem za pomocą Facebooka, lub pod numerem telefonu 68 444 71 47. Podobnie osoby, które takiej pomocy potrzebują. Schronisko będzie kontaktować ze sobą takie osoby.

Pomóż im

Żarskie schronisko potrzebuje specjalistycznej karmy dla psów.

– Brakuje nam mokrej karmy i karmy specjalistycznej dla psów z chorą wątrobą. Chodzi konkretnie o karmę hepatic z firm Royal Canin albo Vetexpert – wyjaśnia K. Łach.

W sprawie pomocy schronisku można się też kontaktować telefonicznie.

Schronisko dla osób chcących adoptować psy jest otwarte w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 10.00 do 12.00., a dla wolontariuszy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 12.00 do 16.00.

Napisz komentarz »