REKLAMA

Gospodarka

Tak pomagają przedsiebiorcom

Opublikowano 01 maja 2020, autor: Norbert Królik

Burmistrz Żar nie była do tej pory zbyt aktywna, jeżeli chodzi o pomoc przedsiębiorcom w czasie kryzysu. Teraz razem z radnymi próbuje nadrabiać stracony czas. Ale czy skutecznie?

Na dzisiejszej (30.04) sesji Rady Miasta będzie podjęta uchwała o pomocy dla przedsiębiorców, którzy dzierżawią nieruchomości od miasta. Uchwała nie dotyczy jednak wszystkich. O pomoc miasta będą mogli ubiegać się jedynie ci przedsiębiorcy, którzy stracili ponad połowę obrotów w kwietniu lub maju tego roku w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku.

Każda pomoc potrzebna

Jeżeli przedsiębiorca złoży wniosek, w którym wykaże i udowodni dokumentami księgowymi spadek obrotów o 50 proc., Urząd Miasta odstąpi od dochodzenia należności za dzierżawę nieruchomości. Ulga dotyczy tylko dwóch miesięcy kwietnia i maja tego roku.

– W tym trudnym czasie każda pomoc jest potrzebna. A czy jest wystarczająca? Na pewno nie. Od dawna zwracam uwagę, że wiele inwestycji realizowanych w mieście jest błędnych i miejskie pieniądze są marnowane – mówi Piotr Czerwiński, radny SLD.

Wcześniej urzędnicy umożliwili przedsiębiorcom odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości lub rozłożenie go na raty albo odroczenie terminu płatności za najem i dzierżawę nieruchomości lub rozłożenie na jej raty.

Napisz komentarz »