REKLAMA

Kronika policyjna

Pouczenia i mandaty

Opublikowano 01 maja 2020, autor: jb

W powiecie żagańskim przez tydzień policjanci odnotowali dwa przypadki łamania zasad kwarantanny. W środę, 29.04., obowiązkiem izolacji objętych było 305 osób.

Tydzień temu, w piątek (24.04.) na kwarantannie w powiecie żagańskim przebywały 294 osoby, w środę (29.04.) było ich 305.

Przez tydzień policjanci odnotowali dwa przypadki łamania zasad kwarantanny. Interweniowali 30 razy w sprawie łamania przepisów wynikających z rozporządzenia premiera. Tylko w piątek, 24.04. – aż 13 razy.

– W weekend policjanci ukarali mandatami 3 osoby w związku z gromadzeniem się oraz pouczyli 5 osób i nałożyli 2 mandaty za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

We wtorek, 28.04., kolejne dwie osoby otrzymały mandat za złamanie zakazu gromadzenia się, a trzy pouczono o obowiązku noszenia maseczek. Pouczenia za maseczki trzy kolejne osoby usłyszały w środę, a wobec jednej osoby, która się do tego nie dostosowała, skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Napisz komentarz »