REKLAMA

Gospodarka

Dino w Lubomyślu

Opublikowano 01 maja 2020, autor: bj

Kolejny market Dino pojawi się w okolicach Żar.

Tym razem sieć Dino przymierza się do budowy sklepu w Lubomyślu (gm. Żary). Firma zaczęła od spraw związanych z warunkami zabudowy. To dokument, który wydaje gmina dla terenów, gdzie nie ma planu zagospodarowani przestrzennego.

– W tej chwili trwają uzgodnienia. Za niespełna 2 miesiące dokument zostanie wydany – wyjaśnia Edyta Ciecierska, kierownik referatu nieruchomości i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Żarach.

Urząd musi poinformować zarządcę drogi, konserwatora zabytków i Starostwo Powiatowe.

Sklep ma stanąć przy drodze powiatowej w Lubomyślu, tuż przy skrzyżowaniu z drogą w kierunku Lubanic. Będzie podobny pod względem wielkości do tego, który stoi w Grabiku, przy miejskiej obwodnicy Żar. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 600 mkw., ale hala sprzedaży to maksymalnie 400 mkw. Wokół będzie parking, znajdzie się też tutaj droga dojazdowa. Działka, na której ma stanąć, zostanie podzielona, bo Dino chce wykorzystać tylko część terenu, czyli ok. 28 arów.

Po uzyskaniu warunków zabudowy, sieć będzie musiała przystąpić do wydzielenia fragmentu działki. Potem może już się ubiegać o pozwolenie na budowę.

Napisz komentarz »