REKLAMA

Komunikacja

Zmiany na Kujawskiej

Opublikowano 01 maja 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Po długim weekendzie, ul. Kujawska w Żarach, od strony ulicy Witosa do hurtowni materiałów budowlanych, będzie przejezdna. Zamknięty za to zostanie odcinek od ulicy Tatrzańskiej do Śląskiej.

Remont ulicy Kujawskiej i przyległych do niej Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej kosztować będzie 6 mln 888 tys. zł. Wykonuje go firma „Kambud” z Nowej Soli. Czas ma do końca listopada.

– Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i nie mamy żadnych opóźnień – zapewnia Łukasz Jóźwiak, kierownik robót budowlanych z firmy „Kambud”. – Po długim weekendzie Kujawska,  od strony ulicy Witosa do hurtowni, będzie już przejezdna. Zamknięty zostanie odcinek od Tatrzańskiej do Śląskiej, czyli niemal cała ulica. Na razie nie szykujemy się do prac pod wiaduktem na ulicy Witosa. Ze względu na wytyczenie nowej organizacji ruchu, szacujemy, że prace tam możemy zacząć najwcześniej za miesiąc – wyjaśnia kierownik. 

Będzie elegancko

Remont wyceniono na 6 mln 888 tys. zł. Połowę kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z wojewódzkiego programu „Fundusz dróg samorządowych”. Za tę kasę powstanie łącznie 8000 mkw. nawierzchni, z tego 70 metrów pod wiaduktem na ulicy Witosa. Firma wykona zatoczki parkingowe, nowe zjazdy i wysepki. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowana ma zostać kanalizacja deszczowa. Oświetlenie ulicy zostanie wymienione na ledowe. Na ul. Kujawskiej zniknęło już rozwidlenie przy ulicy Pomorskiej. W miejscu tym powstał mały skwer.

Napisz komentarz »