REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dla przyszłych pokoleń

Opublikowano 01 maja 2020, autor: bj

Pamiątki, listy i najświeższy numer gazety „Regionalnej” znalazły się w kapsule czasu umieszczonej w Bramie Zasieckiej w Brodach.

Zdjęcia bramy z różnych lat, z pierwszym z 1914 r. i ostatnim sprzed remontu, gadżety z gminy, zdjęcia radnych i pracowników urzędu, pamiątki od strażaków, koła łowieckiego „Jeleń” oraz koła pszczelarzy, a także aktualny numer gazety „Regionalnej” znalazły się w kapsule czasu umieszczonej pod dachem „Bramy Zasieckiej” w Brodach (24.04.).

– Dla przyszłych pokoleń, które być może ją znajdą, ta kapsuła będzie źródłem informacji o naszych czasach. A z egzemplarza gazety „Regionalnej” będą mogli się dowiedzieć o pandemii, z którą teraz się zmagamy-mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody. 

Pomysłodawcą akcji był Tomasz Niemiec, regionalista.

– Pamiątkom towarzyszą listy do potomnych. Mam nadzieję, że będzie to dla nich interesująca lektura – dodaje T. Niemiec.

Kapsuła został umieszczona przy okazji remontu zabytku pochodzącego z połowy XVIII w. Prace objęły malowanie wcześniej otynkowanych ścian, obróbki blacharskie, wymianę pokrycia dachowego i instalacji elektrycznej. Na rewitalizację przeznaczono 216 tys. zł, z czego 84 tys. zł to wkład gminy. Resztę pokrywa dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Remont wykonuje firma Prace Konserwacyjno-Remontowe na Wysokościach Kazimierza Komara z Żagania.

Napisz komentarz »