REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Okradli kościół

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: mk

Rozpoczął się wart 700 tys. zł remont kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żarach. W pierwszą noc złodzieje ukradli części rusztowania.

Zdobycie pozwoleń na wykonanie remontu kościoła trwało ponad rok. Niestety, już pierwszej nocy dwóch złodziei ukradło metalowe części rusztowania.

– Przy kościele rozstawiono rusztowanie – mówi ks. proboszcz Paweł Koniczny. – Na początku maja pracę rozpocznie firma konserwatorsko-remontowa z Torunia. Początek prac był dla nas dość pechowy, skradziono ważne elementy konstrukcyjne rusztowania. Na szczęście, przy pomocy dobrych ludzi i policji udało nam się je odzyskać – mówi proboszcz.

Remont za 700 tys. zł

Kościół będzie miał odnowioną fasadę, z obecnej sypią się cegłówki i dachówki.

– Całość prac wyceniamy na 600-700 tys. zł. Mamy dopiero część tych pieniędzy, ale wierzę, że w myśl zasady „szukajcie, a znajdziecie”, uda nam się zdobyć fundusze na remont tego wyjątkowego obiektu – mówi ks. P. Konieczny.

Kościół jest cenny nie tylko pod względem religijnym, ale także architektonicznym. Parafia dzięki wsparciu swoich wiernych zebrała 25% potrzebnej kwoty. Każdy, kto chciałby wesprzeć remont, może skontaktować się z proboszczem. Remont kościoła potrwa do sierpnia.

Napisz komentarz »