REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Park za 7 milionów

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

Jak urzędnicy wydali 7 mln zł na remont parku przy al. Jana Pawła II, sprawdzą już za kilka dni mieszkańcy Żar. Do 30 kwietnia mają zakończyć się prace.

Pół roku później, niż pierwotnie planowano, oddany zostanie do użytku mieszkańców Żar park przy al. Jana Pawła II. Jeżeli teraz wszystkie odbiory pójdą zgodnie z planem, to w maju będzie można spacerować po odnowionej części parku. W ramach remontu odbudowano domek na wzgórzu winnym, wybudowano staw napełniany wodą pitną w miejscu, gdzie do tej pory były tereny zalewowe, wytyczono ścieżki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, wybudowano schody do domku winnego, wycięto ponad 100 drzew i nasadzono rośliny ozdobne.

Protesty i wątpliwości

To wszystko za 7 mln zł. Przetarg na remont wygrała firma Kreator z Żar. Odnowa parku budziła wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie chcieli zgodzić się na niepotrzebną rzeź wielu zdrowych drzew rosnących w parku. Mieli wątpliwości co do budowy stawu, po którym mają pływać łódki zakupione przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji za pieniądze otrzymane z Urzędu Miasta i napełnianiu go wodą pitną, co ma kosztować kolejne pieniądze. Głosy niezadowolenia pojawiały się również w związku z zagospodarowaniem wzgórza winnego.

Napisz komentarz »