REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Tylko odraczają

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

O pomocy żarskiego Urzędu Miasta dla przedsiębiorców walczących z koronawirusem można powiedzieć, że jej nie ma, lub co najwyżej, że jest symboliczna.

Już blisko dwa miesiące żarscy przedsiębiorcy muszą stawiać czoła potężnemu kryzysowi związanemu z koronawirusem. W tym czasie, żarscy urzędnicy nie zaproponowali dla nich praktycznie żadnej pomocy. Bo jak można nazwać odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości lub rozłożenie go na raty albo odroczenie terminu płatności za najem i dzierżawę nieruchomości lub rozłożenie na jej raty. W czasie, gdy wielu przedsiębiorców nie może prowadzić żadnej działalności to bardziej odroczenie wyroku niż faktyczna pomoc.

Burmistrz nie słucha

To zresztą nie pierwszy raz w ostatnim czasie, gdy można odnieść wrażenie, że urzędnicy lekceważą potrzeby przedsiębiorców. Podobnie było, gdy żarskie firmy prosiły Urząd Miasta, żeby podwyżki podatku od nieruchomości nie przekraczały w tym roku 4 proc. Pani burmistrz zlekceważyła jednak te prośby i podatki wzrosły aż o 8 proc.

Nie ma się co dziwić, że przy takiej ofercie pomocowej zainteresowanie przedsiębiorców propozycjami Urzędu Miasta jest minimalne.

– Mam poniżej 10 wniosków – przyznaje Marek Iwlew, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w żarskim Urzędzie Miasta.

Na czwartek (23.04) w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) zarejestrowanych w Żarach było ponad 2 tys. 500 firm.

Napisz komentarz »