REKLAMA

Komunikacja

Trzy drogi za 6 baniek

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Na modernizację ul. Basztowej i Bronka Kozaka w Szprotawie oraz Akacjowej w Wiechlicach Szprotawa dostała unijne dofinansowanie – ponad 6,2 mln zł. Wkład własny wynosi jedynie ok. 200 tys. zł.

Do 30 kwietnia szprotawscy urzędnicy przedłużyli czas na składanie ofert na przebudowę trzech ulic w Szprotawie i Wiechlicach.

– Przetarg zostanie rozstrzygnięty w maju, wykonawca będzie miał czas na modernizację tych trzech ulic do końca przyszłego roku. To pierwszy etap szeregu inwestycji drogowych, jakie czekają Szprotawę i Wiechlice – informuje Jan Litwinka, kierownik infrastruktury, rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Miasta. – W sumie, na remont 11 dróg, otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 19,4 mln zł. Drugie tyle musimy wyłożyć sami, w kolejnych pięciu latach. 

W planie jest jeszcze remont ulic: Brzozowej i Klonowej w Wiechlicach oraz ciągu ulic w centrum Szprotawy, począwszy od cmentarza, przez Kościuszki, plac Komuny Paryskiej, Głogowską, Mickiewicza, Niepodległości aż do Żagańskiej.

Napisz komentarz »