REKLAMA

Kronika policyjna

Morderca ojca posiedzi dłużej

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

O trzy miesiące przedłużył sąd areszt 19-latkowi, który zabił ojca.

O makabrycznym morderstwie pisaliśmy pod koniec stycznia br. 19-letni Rafał K. z Witoszyna (gm. Wymiarki) zabił 47-letniego ojca. Kilkanaście razy uderzył go tępym narzędziem, najprawdopodobniej młotkiem a następnie podpalił.  Śledczym tłumaczył, że zamordował ojca, bo ten znęcał się nad nim psychicznie i fizycznie przez kilka lat.

Podpalenie tłumaczył próbą zatarcia śladów. Zapewnił, że nie wiedział, iż ojciec jeszcze żył, gdy oblał go łatwopalną substancją i podpalił. 

Na nadpalone zwłoki natrafił jeden z mieszkańców okolicznych domów (21.01.).

Jeśli biegli uznają, że 47-latek żył, gdy syn go podpalał, Rafał K. zostanie oskarżony o zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara co najmniej 12 lat więzienia, a nawet dożywocie. Póki co, 19-latek posiedzi w areszcie kolejne trzy miesiące, do 21 lipca. 

– Na wniosek prokuratora sąd przedłużył areszt wobec podejrzanego na kolejne trzy miesiące. Z dużym prawdopodobieństwem w najbliższym czasie przeprowadzona zostanie obserwacja psychiatryczna podejrzanego – poinformował nas w czwartek, 23 kwietnia, Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Rafał ujawnił śledczym, dlaczego zabił. Opowiedział, że ojciec wpadł w alkoholizm, a obaj żyli z renty jego babci, z którą mieszkali. Marcin K. miał znęcać się nad synem. Na psychice Marcina K. ponoć mocno odbiły się tragedie rodzinne – kilka lat temu jego brat popełnił samobójstwo, a córka zmarła w wyniku pooperacyjnych powikłań.

Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz »