REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Slalom na Zielonogórskiej

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

Remont ulicy Zielonogórskiej w Żarach bulwersuje wielu mieszkańców. Za 7 mln zł zniszczona została jedna z najlepszych dróg w mieście, a wyznaczone objazdy wołają o pomstę do nieba.

– I jak tu nie kląć! – denerwują się żarscy kierowcy, omijający remontowaną ul. Zielonogórskiej.

Obecnie remontowany jest odcinek drogi od nowo wybudowanego ronda przy ul. Ludowej do ronda na placu Konstytucji 3 Maja.

Zamknięty jest zjazd z ul. Zielonogórskiej w ul. Skarbową. W związku z tym, wszyscy dojeżdżający do centrum od strony ul. Poznańskiej, Spokojnej, osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Matejki, Malczewskiego, Chełmońskiego, a także kierowcy jadący od Zielonej Góry muszą najpierw dojechać do nowego ronda, a potem skręcić w ul. Drzymały.

Problem w tym, że na odcinku od skrzyżowania ul. Zielonogórskiej z ul. Poznańską do nowego ronda firma Tandem ciągle jeszcze wykonuje race związane z remontem i utrudnia przejazd. Kierowcy, szczególnie w godzinach porannych, muszą jechać niemal zygzakiem wymijając kolejne pojazdy należące do firmy budowlanej.

Jeszcze gorzej jest na rondzie na placu Konstytucji 3 Maja. Tam firma wykonująca remont rozwaliła pół ronda i zrobiła drogę dwukierunkową. Tylko tak naprawdę nie wiadomo, czy jechać po asfalcie, czy po rozwalonym rondzie, bo nie ma żadnych oznaczeń wskazujących pasy ruchu.

Za remont ul. Zielonogórskiej Urząd Miasta zapłaci ponad 7 mln zł.

Napisz komentarz »