REKLAMA

Samorząd

Odwilż w Ratuszu

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Miesiąc temu szprotawscy urzędnicy zamknęli się przed mieszkańcami z powodu koronawirusa. Od środy, 22 kwietnia, część wydziałów wraca do normalnej pracy, ale i tak na wizytę w Ratuszu szprotawianie muszą się wcześniej umówić telefonicznie.

Od 25 marca Urząd Miasta obsługiwał mieszkańców tylko telefonicznie lub elektronicznie, około 40 procent urzędników poszło na zwolnienia lekarskie i urlopy. Część pracowała zdalnie, w domu, zmieniając się z kolegami.

– Części osób, które pracują w domach, przydzielono służbowe laptopy z wgranym zabezpieczeniem i oprogramowaniem – mówi p.o. burmistrza, Ewa Gancarz. – Z urzędu dokumentów nie mogli wynosić, ale wykonywali inne zadania. W poszczególnych referatach urzędnicy pracują na zmiany. Zmieniają się co trzy dni. Gdy jedni pracują w urzędzie, inni siedzą w domach i na odwrót. Tak, aby w razie zakażenia kogoś z pracowników, nie sparaliżować funkcjonowania urzędu.

Od środy, 22 kwietnia, w szprotawskim Ratuszu nastąpiła „odwilż”. Osobiście można załatwić sprawy z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej, ochrony środowiska, ewidencji ludności czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, oczywiście, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

– Mieszkańcy będą mogli wejść do Ratusza, ale w maseczkach, rękawiczkach, po wcześniejszej dezynfekcji rąk – dodaje p.o. burmistrza. – Nadal nieczynna będzie kasa.

Napisz komentarz »