REKLAMA

Kronika policyjna

Oskarżenie za wypadek

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: bj

O nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym Dawida C. (22 l.), który we wrześniu ubiegłego roku pod Lubskiem wjechał w autobus. Akt oskarżenia w jego sprawie skierowała właśnie do sądu Prokuratura Rejonowa w Żarach.

Volkswagen golf , który prowadził Dawid C, wpadł w poślizg  i zderzył się z autobusem marki autosan. Wszystko działo się na trasie pomiędzy Nowińcem a Starą Wodą na początku roku szkolnego.

Dawid C. jechał  z Zielonej Góry. Jak ustalili śledczy, zdecydowanie zbyt szybko, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Kierowca  wypadł z zakrętu, wjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w prawidłowo jadący autobus wiozący 44 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku i 5 osób dorosłych. Dzieci były w wieku od 5 do 15 lat.

Kierowcy autobusu udało się położyć go delikatnie na boku. nikt nie odniósł obrażeń, a dzieci następnego dnia były w szkole.

-Jak wynika ze zgromadzonego materiału, kierowca jechał zbyt szybko, nie biorąc pod uwagę warunków panujących na drodze, przekroczył ponadto dozwoloną w tym miejscu prędkość. Wszystko to przyczyniło się do sprowadzenia katastrofy drogowej-wyjaśnia Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dawidowi C. grozi  teraz nawet 5 lat odsiadki.

Napisz komentarz »