REKLAMA

Samorząd

Referendum jesienią?

Opublikowano 24 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Komisarz wyborczy odwołał referendum w sprawie odwołania Rady Gminy wiejskiej Żagań. Z powodu pandemii.

Mieszkańcy gminy mieli głosować w niedzielę, 26 kwietnia, ale po uzyskaniu opinii służb sanitarnych komisarz wyborczy nie miał innego wyjścia, jak odwołać referendum.

– Póki co, nie został jeszcze ustalony nowy termin. Referendum może się odbyć najwcześniej jesienią tego roku. Wszystko zależy od tego, jak Polska poradzi sobie z koronawirusem. W naszym przypadku wariant korespondencyjny nie był brany pod uwagę – mówi Danuta Michalak, sekretarz gminy.

Przypomnijmy, o referendum wnioskowali głównie mieszkańcy Starej Koperni i Bożnowa, którzy zebrali ponad 700 głosów pod petycją w sprawie jego organizacji. Powodem było przede wszystkim wykreślenie przez dziewięciu radnych z listy tegorocznych inwestycji m.in.: budowy żłobka w Bożnowie, planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie Starej Koperni i budowy kaplicy cmentarnej w Tomaszowie. Tych dziewięcioro to: Elżbieta Kłoniecka, Adam Górniak, Jolanta Czarnogrodzka, Wiesław Grela, Ireneusz Szczupiel, Mariusz Wołoszyn, Agnieszka Dziewiatnik, Piotr Cisowski i Jan Daniszewski.

Napisz komentarz »