REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Pomagają czy się lansują?

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

Radni Forum Samorządowego i Dobrego Miasta Lepszego Powiatu ruszyli z rozdawaniem darmowych maseczek wielokrotnego użytku dla osób starszych. Maseczek mieli jednak tak mało, że zanim akcja ruszyła, już się skończyła.

Niezłego wstydu mogli najeść się Łukasz Matyjasek i Dawid Polok z Dobrego Miasta Lepszego Powiatu, którzy wzięli w czwartek (16.04) udział w akcji rozdawania darmowych maseczek ufundowanych przez radnych z klubów Forum Samorządowe i DMLP.  Radni maseczki rozdawali pod żarskim Ratuszem, ale mieli ich tak mało, że tak naprawdę zanim wybiła godzina 11, o której miało rozpocząć się rozdawanie maseczek, mieli już puste ręce i zbierali się do domu.

– Przyszło sporo osób i wszystko rozdaliśmy – tłumaczył się Ł. Matyjasek. Nie chciał jednak ujawnić, ile maseczek kupili radni i ile na to wydali pieniędzy.

– Nie ujawniamy takich informacji – przekonywał.

Sytuację ratowała strażniczka miejska, która wyszła z Ratusza i zaczęła zgromadzonym starszym osobom rozdawać maseczki zakupione przez Urząd Miasta.

Spędzili starszych ludzi

Drugim punktem, w którym radni rozdawali maseczki, były okolice Biedronki przy ul. Szymanowskiego. Również tutaj nie obeszło się bez kontrowersji.

– Spędzili starszych ludzi w jedno miejsce, jakby nie zdawali sobie sprawy, czym jest koronawirus. Nikt nie dbał o odpowiednie odstępy. Rozdawali po jednej maseczce i przy tym robili sobie zdjęcia. Kosztem starszych ludzi zrobili sobie reklamę – oburza się pan Krzysztof, mieszkaniec osiedla muzyków w Żarach.

Nie zgodził się

W akcji nie uczestniczą radni opozycji.

– Chcieliśmy się dołączyć. Zgłosiłam do przewodniczącego Popławskiego chęć udziału pozostałych radnych w tej akcji, wtedy można by zakupić więcej maseczek, ale nie wyraził na to zgody – mówi Edyta Gajda, radna TiM. – Szkoda, że nawet w obliczu pandemii nie potrafimy pokazać, że radni ze sobą współpracują – dodaje E. Gajda, która zaangażowała się w działania pogotowia meseczkowego w Żarach.

Napisz komentarz »