REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Komputery z Wrocławia

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: mk

100 tys. zł zapłacił Urząd Miasta w Żarach firmie MENTOR z Wrocławia za 6 tabletów i 43 laptopy, które trafią do szkół podstawowych. Ze sprzętu będą korzystać nauczyciele i uczniowie. Komputery mają pomóc w zdalnym nauczaniu.

Urzędnicy otrzymali na ten cel dofinansowanie. Za 100 tys. zł kupili 6 tabletów i 43 laptopy. Dla porównania gmina Trzebiel, która również skorzystała z dotacji, za 60 tys. zł kupiła 32 laptopy, które trafiły do uczniów w 4 szkołach. W Żarach sprzęt zostanie przekazany do 6 szkół. Największe zapotrzebowanie zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabrieli Zapolskiej.

Komputery mają pomóc w zdalnym nauczaniu podczas pandemii. Tablety dotarły do urzędu jeszcze przed Wielkanocą, laptopy w dwóch partiach tuż po świętach. Według warunków dofinansowania, tablet wraz z oprogramowaniem mógł kosztować maksymalnie 1 tys. 500 zł, a laptop, również z oprogramowaniem – 3 tys. 500 zł.

– Sprzęt zostanie użyczony szkołom, a szkoły udostępnią go uczniom i nauczycielom, a po pandemii wróci on do szkół, gdzie będzie służyć innym – mówi wiceburmistrz Olaf Napiórkowski.

Napisz komentarz »