REKLAMA

Wasze sprawy

Złodzieje żerują na pandemii

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

Złodzieje wykorzystują nieobecność działkowców w ogrodach podczas epidemii i okradają altanki. – Tylko w ostatnich dniach miałam zgłoszenia od trzech osób, że je okradziono – mówi Zdzisława Kasprolewicz, przewodnicząca kolegium prezesów ROD w Żarach.

W czasie epidemii mamy ograniczoną możliwość opuszczania domów. Jak się okazuje, wykorzystują to złodzieje, którzy plądrują altanki na ogrodach działkowych w Żarach.

– Każdy działkowiec odpowiada osobiście za zabezpieczenie swojej działki. Jeżeli stwierdzimy, że doszło do kradzieży, to powinniśmy zgłosić to na policję – mówi Z. Kasprolewicz.

Pani prezes przyznaje jednak, że szansa na wykrycie sprawców jest niewielka.

– Sama zostałam okradziona, ale policji nie udało się ustalić sprawców i sprawa została umorzona – dodaje.

– Ja już kradzieży nie zgłaszam na policję, bo to nie ma sensu. Altankę mojej 70-letniej mamy okradziono już trzy razy i za każdym razem sprawa była umorzona. Szkoda nerwów – mówi jeden z działkowców.

Działkowcy zastanawiają się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje ogrody przed kradzieżami. Na ROD Kolejarz skuteczny okazał się monitoring.

– Mamy monitoring na dużej części ogrodu. Planujemy zamontować kolejne kamery. Na razie to skutecznie odstrasza złodziei, bo włamań w ostatnim czasie nie mieliśmy – mówi Edward Lewicki, wiceprezes  ROD Kolejarz w Żarach.

Napisz komentarz »