REKLAMA

Komunikacja

Będą kosić, równać, czyścić

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: bj

Pięć firm będzie się zajmować do końca roku drogami należącymi do żarskiego starostwa. Chodzi o bieżące utrzymanie.

Usługę 8-tonowym samochodem ciężarowym – wywrotką, obsługiwaną przez 3-osobową załogę, wyposażoną w pilarki, wykaszarki, pilarki do obcinania gałęzi, płyty wibracyjne, miotły i inne świadczyła będzie firma Usługi Transportowe Utrzymanie Dróg Grzegorza Wiśniewskiego z Żar za nieco ponad 125 tys. zł.

Podobnie wyposażona ma być ekipa  firmy Handel Usługi Wielobranżowe Eliza Frąckowiak z Lubska. Tyle tylko, że jeździć będą znacznie mniejszym, bo półtoratonowym autem ciężarowym. Zainkasują za to prawie 77 tys. zł.

Wykonawcy zobowiązali się do całodobowej dyspozycyjności i do podstawienia pojazdu najpóźniej do 30 minut od momentu wezwania, w przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń.

Wyrównają i wyczyszczą

Koparko-ładowarkę samojezdną podstawi Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zdzisława Przybyłka z Dąbrowy Łużyckiej za ok. 77 tys. 700 zł.

Na powiatowe drogi wyjedzie też równiarka należąca do Bud-Dróg z Podbrzezia Górnego, swoją pracę wyceniła na niemal 60 tys. zł.

Wpusty uliczne i kanały deszczówki czyścić będzie specjalnie do tego przystosowanym samochodem Żarskie Przedsiębiorstwo Budowlane Grzegorza Rotmana z Miłowic. Za 80 godzin pracy otrzyma 24 tys. 600 zł.

 

Napisz komentarz »