REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wędkowanie zabronione

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

„Zakaz dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób” – takie jest stanowisko lubuskiej policji, która o zakazie wędkowania poinformowała Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze.

Zakaz oznacza, że nie wolno spędzać czasu z wędką nad wodą nawet w samotności.

– „Zakaz wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest zawiązany z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID” – tłumaczy nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji w piśmie do PZW.

Wędkarze w zdecydowanej większości stosują się do zaleceń policji i zrezygnowali z wędkowania, choć nie brakuje głosów, że zakaz indywidualnego wędkowania, podobnie jak zakaz wchodzenia do lasu ze względu na pandemię, to niepotrzebne ograniczenie.

– Zakaz indywidualnego wędkowania to przesada. Przepisy PZW nakazują 10-metrowy odstęp między stanowiskami wędkarskimi, więc kontakt między wędkarzami jest ograniczony – zauważa Adam Soból, wiceprezes koła PZW nr 8 Raja w Żarach i liczy na rychłe złagodzenie przepisów.

Napisz komentarz »