REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Desperat na balkonie

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: bj

Wychodził na balkon i groził, że skoczy. Wracał do domu, a potem znowu wdrapywał się na barierkę. W końcu wpuścił do domu policjantów.

Spore zamieszanie wywołał 31-letni mieszkaniec Żar, który w sobotni (11.04.) wieczór postanowił targnąć się na swoje życie. Mężczyzna wyszedł na balkon na trzecim pietrze bloku przy ul. Wieniawskiego i stanął po zewnętrznej stronie barierki.

– O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni o godz. 20.40 – mówi bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Na miejsce przyjechały 3 zastępy i 8 strażaków, a także 3 radiowozy z 10 mundurowymi. Oprócz nich karetka.

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chce skoczyć. Strażacy rozstawili skokochron. W tym czasie policyjny negocjator, który rozmawiał z desperatem stojąc w oknie na klatce schodowej, próbował nakłonić go, by wszedł do domu.

– Strażacy otrzymali informację, żeby przygotować sprzęt do wyważania drzwi – wyjaśnia G. Lisik.

W tym czasie 31-latek wszedł do mieszkania, ale po chwili znowu wrócił na balkon. Po dłuższej chwili zmienił zdanie i otworzył drzwi do mieszkania.

– Mężczyzna został potem przewieziony do 10 Szpitala Wojskowego w Żarach – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Akcja strażaków trwała ponad godzinę.

Napisz komentarz »