REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Maseczki dla mieszkańców

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: jb

2.500 mieszkańców Gozdnicy otrzyma maseczki ochronne.

Urzędnicy kupili je po 3 zł za sztukę, czyli za wszystkie zapłacili 7 tys. 500 zł. Są to bawełniane jednowarstwowe maseczki, które można nosić wielokrotnie.

Maseczki wydzielane są na każdego członka rodziny, na podstawie deklaracji śmieciowych.

– Wiemy, że w domach, mieszkaniach liczba osób zameldowanych i faktycznie mieszkających bywa różna, dlatego deklaracje wydały nam się najbardziej wiarygodne – tłumaczy burmistrz Krzysztof Jarosz. – Zdecydowaliśmy, że póki co, jedna osoba dostanie jedną maseczkę wielorazowego użytku. Tyle wystarczy, żeby np. pójść na zakupy, wrócić do domu, a potem wyprać i zdezynfekować maseczkę – dodaje burmistrz.

Maseczki segregują pracownicy Urzędu Miasta, dla bezpieczeństwa sami są ubrani w maseczki i rękawiczki. Żeby uniknąć tłoku przy odbiorze maseczek, ustalono, że mieszkańcy otrzymają je do skrzynek pocztowych.

– Przewozić je będą strażacy z OSP. O pomoc w planowaniu i dystrybucji poprosiliśmy radnego Pawła Laskowskiego, który przez wiele lat był listonoszem. Radny nie będzie pobierać wynagrodzenia – tłumaczy K. Jarosz.

Dostawa maseczek ruszyła od miejsc, gdzie jest najwięcej mieszkańców, czyli do bloków. Otrzymają je wszyscy.

– Jeżeli zdarzyłoby się tak, że maseczki ktoś nie otrzyma, to zgłoszenia przyjmować będziemy telefonicznie od poniedziałku, 20 kwietnia – zapowiada burmistrz.

Dzwonić będzie można na nr tel. 68 360 10 20, 68 360 10 79 i 68 360 10 30.

Napisz komentarz »