REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dbają o parafian

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: jb

Z pomocy w zakupach czy remontach mogą skorzystać wierni z Parafii Wojskowej w Żaganiu.

Z inicjatywą pomocy parafianom wyszedł kościelny Krystian Lesicki, gotowi do działania są także księża z parafii. Żeby poprosić o pomoc, wystarczy zgłosić potrzebę telefonicznie.

– Nie musi tego robić osoba, która potrzebuje pomocy. Może zrobić to w jej imieniu ktoś bliski, sąsiad albo rodzina, która mieszka daleko i nie może pomóc na co dzień. My tę pomoc będziemy koordynować – mówi proboszcz ks. ppłk Radosław Michnowski.

Szczególnie osoby starsze poprosić mogą księży i kościelnego o pomoc np. w zakupach albo chociażby  o zwykłą rozmowę.

– Jesteśmy w stanie pomóc także w kwestii drobnych napraw. Ze względu na inne obowiązki, jak msze oraz posługa w wojsku, będziemy do dyspozycji parafian po godz. 18:00 – wyjaśnia ksiądz Michnowski.

Pytać można też o pomoc bardziej specjalistyczną.

– Mamy w parafii np. emerytowane pielęgniarki i inne osoby, które deklarują chęć pomocy. One są w stanie zrobić np. zastrzyk, pomóc przy osobie obłożnie chorej, leżącej. Formę będziemy uzgadniać indywidualnie – tłumaczy. I dodaje: – Apeluję do potrzebujących, żeby nie wstydzili się prosić. Każdy, kto wie, że któryś parafianin potrzebuje takiego wsparcia, może nam to zgłosić – dodaje ks. R. Michnowski. Z pomocy można skorzystać bezpłatnie.

Z księdzem proboszczem można kontaktować się poprzez adres email: radmichnowski@gmail.com albo dzwonić pod numer telefonu 506 184 745.

Napisz komentarz »