REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Żeby mogli nam pomagać

Opublikowano 17 kwietnia 2020, autor: jb

Pralko-suszarkę mieszkańcy sprezentowali pracownikom pogotowia ratunkowego w Żaganiu.

Sprzęt trafił do ratowników w piątek, 10 kwietnia. Pomysłodawczynią takiego zakupu była Renata Stachura.

– Zaangażowałam się w działalność grupy Widzialna Ręka w Żaganiu. Z mężem dowoziliśmy do szpitala potrawy, ciasta, które przygotowywali mieszkańcy. Dowiedziałam się wtedy, że taka pralko-suszarka ułatwiłaby pracownikom pogotowia pracę – mówi Renata Stachura. – Zebraliśmy trochę pieniędzy wśród znajomych, reszta to datki wpłacane na portal zrzutka.pl. Cały koszt to około 2 tys. 400 zł. Pieniędzmi dysponujemy w razie potrzeb. Dostarczyliśmy już ponad 400 maseczek do szpitala, zaczynamy szycie maseczek z kieszonką, do której można włożyć także np. filtr na wymianę. Kupowaliśmy gumki wykorzystywane do produkcji przyłbic ochronnych. Ostatnio udało nam się pozyskać zapas flizeliny do szycia maseczek jednorazowych. Wspomaga nas dużo życzliwych osób, nie tylko z Żagania, ale też z Żar – mówi Beata Kępska, jedna z inicjatorem grupy Widzialna Ręka w Żaganiu.

Pralkę razem z Grzegorzem Stachowiakiem przywiozła ratownikom Kinga Drewicz.

– Dorzuciłam swoją cegiełkę do tej akcji i cieszę się, że mogłam chociaż tak pomóc – mówi K. Drewicz.

– To dla nas duże udogodnienie. Ratownicy mogą teraz na miejscu prać i suszyć swoje ubrania robocze. Nie wożą ich do domu, czyli minimalizuje się ryzyko rozniesienia ewentualnych zachorowań. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zbiórkę i że tak aktywnie nas wspierają – mówi Ryszard Smyk, kierownik pogotowia.

Do podstacji pogotowia w Lubsku i Iłowej pralko-suszarki ufundowały tamtejsze Urzędy Miasta.

Każdy, to chciałby wesprzeć zbiórkę, może to robić poprzez portal zrzutka.pl pod hasłem „Żagańska walka z koronawirusem”. Do tej pory udało się uzbierać ponad 5 tys. zł.

Napisz komentarz »