REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Jesteśmy bardzo zmęczeni

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: bj

Szpitale zbroją się jak na wojnę. Z niewidzialnym wrogiem. Pacjentów przybywa. W Wiechlicach (powiat żagański) jest ognisko epidemii koronawirusa. Dlatego 105. już wynajął hotel w Żaganiu, by zmieścić zakażonych. Kolejnego poszukuje w Żarach.

Izolatorium 105 Szpital Wojskowy organizuje w Żaganiu w hotelu Willa Park przy ul. Nowogródzkiej. Do dyspozycji będzie 28 miejsc. Za pobyt pacjentów zapłaci NFZ.

– To pierwsze izolatorium w województwie lubuskim. Mamy sygnał od inspektora sanitarnego o dużym ognisku epidemii koronawirusa w Wiechlicach (k. Szprotawy). Chodzi o to, by pacjentom zapewnić miejsce-tłumaczy Marek Femlak, z-ca komendanta ds. leczniczych 105 Szpitala Wojskowego.

To miejsce, gdzie będą przebywać osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi, a także z dodatnim wynikiem testów, ale bez objawów. – Będzie zapewniona opieka  pielęgniarek z oddziału pulmonologii i dyspozycyjność lekarza – mówi M. Femlak.

Hotel na szpital

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 585

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »