REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wrócili na budowę

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: mk

Po 2 miesiącach przerwy, na budowie żarskiej galerii Hosso znów pojawili się robotnicy.

Na placu budowy centrum handlowego Hosso w Żarach u zbiegu ul. Artylerzystów i Broni Pancernej w czwartek, 9.04., znów pojawili się pracownicy. Samochody dostawcze dostarczyły materiały budowlane, które wniesiono na teren przyszłej galerii. Przypomnijmy, prace budowlane na terenie galerii zatrzymały się na początku lutego, kiedy to inwestor musiał złożyć w starostwie nowe wnioski o pozwolenia na budowę. Chodziło o pozwolenie miejskiego konserwatora zabytków na budowę obiektu handlowo-usługowego o pow. 2 tys. 375 mkw. (z powierzchnią sprzedaży 2 tys. mkw.), a także budowę miejsc postojowych i dróg wewnętrznych.

W przyszłym roku

Inwestor ma tak duże opóźnienia, że nie uda mu się otworzyć galerii w tym roku. Pierwsze optymistyczne scenariusze zakładały, że w nowej galerii zrobimy zakupy jeszcze przed wakacjami. W naszym regionie firma Hosso ma swoje centra handlowe w Świebodzinie i Gubinie, gdzie mieszczą się takie sklepy jak: Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco.

W żarskiej galerii znajdzie się miejsce także dla restauracji japońskiej, pizzerii, kebabu. Zjedzone kalorie będziemy mogli spalić w siłowni, która ma tu również otworzyć swoje podwoje, nieoficjalnie wiadomo, że będzie to jedna z sieciowych siłowni. W Hosso znajdzie się też miejsce dla kinomaników, którzy będą mogli wybierać w repertuarze 4-salowego kina.

Napisz komentarz »