REKLAMA

Kronika policyjna

Nie ma żartów

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: bj

Plotkowanie na ulicy, bieganie po lesie, bezcelowe przechadzki lub przejażdżki mogą się okazać bardzo drogie dla wszystkich, którzy nie przestrzegają zakazów związanych z epidemią koronawirusa.

Pogawędka sąsiadek mieszkających przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Żarach zakończyła się bardzo przykro. Policjanci, którzy przejeżdżali tamtędy, zauważyli grupę rozmawiających osób i każdej z nich po równo wlepili po 250 zł mandatu.

Inna mieszkanka Żar na Facebooku przestrzega, by zaniechać wizyt w lesie. Bo gdy poszła pobiegać, wróciła do domu z kwitem z policyjnego bloczka.

Kłopoty będą mieć nastolatkowie z Lubska.

– We wtorek, 7.04., przed godz. 20, na jednej z ulic policjanci zauważyli dwóch 16-latków, którzy jechali na skuterze. Chłopcy na widok radiowozu dodali gazu i rozpoczęli ucieczkę. Po chwili zostali zatrzymani, a ich rodzice wezwani na komendę – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach. Do wydziału rodzinnego w Sądzie Rejonowym w Żarach policja skieruje materiały w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz naruszenia zakazu poruszania się osób poniżej 18 roku życia bez opieki dorosłej.

Policjanci tylko przez ostatni weekend ukarali mandatami 6 osób za gromadzenie się, ponadto sporządzą dwa wnioski do sądu w związku ze złamaniem nakazów dotyczących przemieszczania się.

Napisz komentarz »