REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

10 tys. za przejażdżkę

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: bj, jb

541. Tyle osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie w powiecie żarskim. Za jej złamanie sypią się kary nawet w wysokości 10 tys. zł.

Do kontroli chcieli zatrzymać w Żarach kierowcę bmw (w niedzielę, 5 .04.) funkcjonariusze drogówki. Zawrócili, by dać mu sygnał do zatrzymania. On udawał, że nie słyszał policyjnej syreny i nie widział włączonych kogutów. Radiowóz pędził za bmw. Pościg został zakończony, bo osobówce drogę zajechał drugi policyjny wóz. Jak się szybko okazało, za kierownicę bmw wsiadł 30-latek, który miał obowiązek pozostawać w domu, na kwarantannie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany, usłyszał zarzuty. Odpowie za wyjście z domu i złamania zasad kwarantanny.

  – Powiadomiliśmy też Sanepid. Jego decyzją 30-latek już został ukarany karą w wysokości 10 tys. zł – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na wczoraj (9.04.) w powiecie żarskim kwarantanną objętych było 541 osób. Sprawdzają ich mundurowi.

– W ostatnim czasie trzy osoby, które m.in. nie odbierały telefonów od policjantów, przebywały w zupełnie innym miejscu, niż wskazywały, ignorowały zakazy i wychodziły na zakupy, dostały kary po 5 tys. zł – informuje A. Berestecka.

Napisz komentarz »