REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ponad 300 chorych dziennie

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: jb

Ponad 1,5 mln osób na całym świecie choruje już na koronawirusa. W województwie lubuskim zdiagnozowano 68 przypadków.

Najwięcej osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie jest w powiecie żagańskim. Oficjalne dane na dzień 9.04. mówią o 13 osobach. W środę, 8.04., Sanepid potwierdził zachorowanie u mieszkańca Żagania. 10 osób choruje na terenie Zielonej Góry. W powiecie żarskim potwierdzono 3 przypadki zakażania wirusem.

W  kraju potwierdzono wirusa u ponad 5.340 osób. Zmarły 164 osoby. Średnio każdego dnia przybywa ponad 300 nowych chorych.

Na całym świecie zmarło już ponad 88 tys. osób, to więcej niż liczba wszystkich mieszkańców powiatu żagańskiego. Lekarze przestrzegają, że w Polsce nadal jesteśmy jeszcze przed szczytem epidemii.

Nie ma szczepionki i leku na koronawirusa. Prawie w każdym kraju prowadzone są testy i badania, które mają przyspieszyć proces leczenia. Do tej pory uznaje się, że wirus roznoszony jest głównie drogą kropelkową. Mówi się o unikaniu osób, które mogłyby nas zarazić np. kaszląc. Trwają badania nad tym, jak długo wirus może przetrwać na ubraniach, banknotach czy nawet ochronnych maseczkach na twarz.

Eksperci przestrzegają, że pandemia koronawirusa jest szczególnie groźna dla osób starszych. Statystycznie na świecie najwyższa śmiertelność jest w grupie osób około 80 roku życia, choć nie oznacza to, że młodsi mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. Narażone na ciężki przebieg choroby są m.in. osoby cierpiące na cukrzycę, choroby serca, choroby onkologiczne i ci, którzy mają obniżoną odporność. 

Napisz komentarz »