REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus w Lubsku

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: bj

Pierwszy przypadek zakażenia wirusem w Lubsku. Mężczyzna właśnie wrócił z Niemiec. Do szpitala trafił w niedzielę, 5.04.

– To około 40-letni mężczyzna, który trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze-potwierdza Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna wrócił z Niemiec. Po kontakcie z Sanepidem zapadła decyzja, że zostanie przewieziony karetką do transportu chorych z podejrzeniem koronawirusa. Jej personel jest wyposażony w kombinezony, maski, przyłbice, ochraniacze na buty i rękawice. Wynik testu był dodatni.

Stan mieszkańca Lubska nie budzi obecnie niepokoju u lekarzy.

Nie ma wyjścia

Z kolei karetka 105. Szpitala Wojskowego transportowała w środowy (8.04) wieczór do miejsca kwarantanny w żagańskiej Arenie mieszkankę Lubska, która również wróciła zza granicy.

– Decyzją Sanepidu miała odbywać kwarantannę w domu. A tam mąż, trójka dzieci. Doszło do tego, że stała przed budynkiem. Jej najbliżsi mogli ją tylko zobaczyć przez okno, bo do domu nie wchodziła, żeby nikogo nie narażać. Nasz ambulans zabrał ją do miejsca kwarantanny – mówi Marek Femlak, zastępca komendanta 105. Szpitala Wojskowego. I dodaje: -To trudny czas. Ludzie objęci kwarantanną nie spędzą świąt z rodzinami. Ale nie ma innego wyjścia

Napisz komentarz »