REKLAMA

Kronika policyjna

Zakupy zamiast kwarantanny

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: jb

W powiecie żagańskim każdego dnia zmienia się liczba osób, które muszą odbyć kwarantannę.

Na koniec ubiegłego tygodnia takim obowiązkiem objętych było 460 mieszkańców powiatu. Od poniedziałku  (6.04.) liczba spadła do 335, ale urosła już w kolejnych dniach.

W kolejnych dniach liczba osób na kwarantannie rosła. Związane jest to też z tym, że jeżeli osoby z zagranicy wróciły do domu na święta, to obowiązek przebywania w kwarantannie mają już nie tylko oni, ale cała ich rodzina.

We wtorek (7.04,) w domach musiało siedzieć 397 osób, w środę (8.04.) – już 438 osób, a w czwartek (9.04.) – 452 osoby. 

– W ostatniej dobie nie mieliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących łamania zasad kwarantanny – mówi Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu. – W miniony weekend ukarano mandatami 4 osoby, które naruszyły zasady wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia. Odnotowaliśmy dwa przypadki łamania zasad kwarantanny – dodaje A. Jaszczuk.

Najwięcej w powiecie, bo 16 razy, łamano zasady kwarantanny na terenie gminy Szprotawa (od początku kwietnia). Osoby, które powinny siedzieć w domu, policjanci przyłapali np. na spacerze. Najwyższy mandat wyniósł 500 zł. Dostała go osoba, która zamiast przebywać na kwarantannie, poszła do sklepu po chleb

Napisz komentarz »