REKLAMA

Komunikacja

Zamkną pół ronda

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: mk

Po świętach czekają nas kolejne utrudnienia w ruchu. Rondo przy placu Konstytucji 3 Maja w Żarach, łączące ul. Zielonogórską z al. Jana Pawła II, Podchorążych i Żabikowską, będzie częściowo nieprzejezdne.

Remont ulicy Zielonogórskiej w Żarach wyceniono na 7 mln 500 tys. zł, wykonuje go firma Tandem z Żagania. W ramach przebudowy powstaje nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Zielonogórskiej z ulicą Ludową. Przebudowane będzie również istniejące rondo przy placu Konstytucji 3 Maja.

Przez pół ronda

Od wtorku, 14.04., rusza kolejny etap prac związanych z przebudową Zielonogórskiej. Dla ruchu zostanie zamknięta połowa ronda przy pl. Konstytucji 3 Maja.

– Pełną zmianę organizacji ruchu wprowadzimy około czwartku. 16.04. – informuje Piotr Przybylla, kierownik robót budowlanych z firmy Tandem. – Nitka alei Jana Pawła II, jadąc od strony szpitala do ronda, na około 50 metrów przed rodem będzie się zwężać do jezdni jednopasmowej. Ulice Żabikowska i aleja Jana Pawła II będą przejezdne w obu kierunkach. Z ronda nie zjedziemy też na teren sklepu Aldi. Rondo będzie teraz klasycznym skrzyżowaniem typu „T” – informuje P. Przybylla

Zamknięty dla ruchu będzie także odcinek Zielonogórskiej od ronda do wysokości ulicy Drzymały. Ulica Skarbowa w miejscu krzyżowania się z Zielonogórską będzie ślepa. Do sądu Rejonowego w Żarach dojedziemy ulicą Poznańską, na którą wjedziemy od górnej części Zielonogórskiej. Ulica Poznańska w swoim fragmencie biegnącym pod Błękitną Bramą aż do alei Jana Pawła II dalej będzie wyłączona z ruchu.

Napisz komentarz »