REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Swiss Krono planuje rozbudowę

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: Norbert Królik

Dwie hale o łącznej powierzchni 1,6 ha planuje wybudować firma Swiss Krono w Żarach. Jedna z hal stanie w miejscu, gdzie kiedyś mieścił się hotel Hayduk, a druga za istniejącym już magazynem we wschodniej części zakładu.

Największa żarska firma planuje dalszą rozbudowę. Hala mieszcząca się we wschodniej części zakładu będzie miała powierzchnię 9 tys. mkw.

– Będzie przeznaczona do konfekcyjnego przygotowania towaru do wysyłki dla klienta końcowego, zgodnie z przesłanym zapotrzebowaniem – mówi Jarosław Masina, rzecznik żarskiego Swiss Krono.

Druga hala powstanie w południowej części zakładu, niedaleko sąsiedztwa terminalu. W tym miejscu kilka lat temu stał hotel Hayduk, który został wykupiony przez Swiss Krono i zburzony. Ta hala będzie miała powierzchnię 7 tys mkw.

– Będzie przeznaczona do magazynowania materiałów (surowców) do produkcji – mówi J. Masina.

Firma stara się obecnie o wydanie niezbędnych pozwoleń na realizację inwestycji. Nie jest jednak jeszcze przesądzone, kiedy inwestycja będzie zrealizowana.

– Budowa tych dwóch hal to element naszego rozwoju i realizacji długoterminowej strategii, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, na tę chwilę nie umiem potwierdzić, kiedy te inwestycje będą realizowane – dodaje J. Masina.

Napisz komentarz »