REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

To będzie tsunami

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Śmiercionośny wirus dotarł już do Żagania i Świętoszowa.

Pierwszym zakażonym w Żaganiu jest młody żołnierz, mieszkaniec ul. Sportowej – na co dzień pracujący w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Jak ustaliliśmy, zaraził się podczas służby, wydając posiłki żołnierzom jadącym na granicę.

Młody mężczyzna od ponad tygodnia miał objawy podobne do grypy, ale dopiero gdy dostał wysokiej gorączki, trafił do żagańskiego szpitala. Został poddany hospitalizacji, gdy test na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny.

W świętoszowskiej brygadzie panika. Jeden z żołnierzy, prosząc o anonimowość, przyznaje, że w wojsku jest sporo przypadków, które mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem.

– Widać, że armia zataja informacje, aby nie siać paniki. Źle się stało, że żołnierzy, którzy pracowali na granicy, nie odesłano na domowe kwarantanny, tylko nakazano im powrót do jednostek. Teraz to może być jedna wielka fala pandemii nie tylko w naszej brygadzie, ale i żagańskiej. Koronawirusowe tsunami – mówi żołnierz.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, żołnierz czuje się dobrze, choroba przebiega u niego łagodnie. W żagańskim szpitalu leży wraz z sześciorgiem innych pacjentów, zakażonych koronawirusem.

Napisz komentarz »