REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Najgorsze tygodnie przed nami

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: jb

O nieuchronnym szczycie zachorowań na koronawirusa i zaleceniach na ten niebezpieczny czas dla osób, które zmagają się z alergią, mówi alergolog Marek Paśnicki z Żar, doktor nauk medycznych, wojewódzki konsultant w dziedzinie alergologii.

„Regionalna”: Codziennie podawane są kolejne dane o osobach zakażonych, zmarłych. Dziś w kraju to już ponad 5 tysięcy osób z koronawirusem. Czy możemy spodziewać się, że ta liczba będzie już tylko maleć?

Dr n med. Marek Paśnicki: Trzeba czekać maksymalnie cierpliwie, aż ta rosnąca krzywa zachorowań się spłaszczy, a to może jeszcze potrwać. Dziś mamy już zakaźliwość spłaszczoną, co oznacza, że nie chorują tylko ci, którzy wirusa nabyli np. za granicą, ale pozarażały się już kolejne osoby między sobą. Wszystkie statystyki pokazują, że najgorsze dopiero przed nami. Szacuje się, że najgorzej może być przez kolejne 2-3 tygodnie, w których notować będziemy wzrost zakażonych, wzrost liczby osób zmarłych, ale też tych przebywających na kwarantannie. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zarażeniu jest po prostu siedzenie w domu.

Wiosna to czas nasilonych objawów u alergików. Czy alergik powinien przerwać teraz leczenie, czy leki antyhistaminowe obniżają jego odporność?

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 435

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »