REKLAMA

Kultura, Oświata

Walka o życie trwa

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: jb

Piosenkę w podziękowaniu za ciężką pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników nagrał Filip Kuros (18 l.) z Wymiarek.

Filip jest uczniem drugiej klasy LO im. B. Prusa w Żarach.

– Śpiewam od 11 lat, na gitarze gram od trzech. Nie mam teraz zajęć w szkole. Spędzam trochę czasu na śledzeniu informacji przez telewizję i internet – mówi. – Pomyślałem, że skoro gram i śpiewam, to mogę w ten sposób wesprzeć pracowników służby zdrowia. W opisie piosenki napisałem, że jest ona dla ratowników medycznych, ale tak naprawdę dotyczy to wszystkich lekarzy, pielęgniarek, pracowników szpitala, którzy dla nas poświęcają swoje zdrowie. Za to, że podejmują ten trud, wyróżnienie należy się im wszystkim. Tak mogę im podziękować – dodaje.

F. Kuros piosenki nagrywa sam w domu.

– Tak naprawdę mam tylko gitarę, mikrofon i laptopa. Potem wszystko łączę. Nie umiem powiedzieć, ile czasu trwa całość, bo z każdą piosenką jest inaczej – mówi.

Sam napisał muzykę, zagrał na gitarze i zaśpiewał.

– Kiedy zaczynałem przygodę z pisaniem własnych piosenek, poprosiłem o współpracę przy tworzeniu tekstów byłą nauczycielkę Jolantę Gardziej. Tak było i tym razem. Czasami praca nad piosenką zajmuje nam kilka godzin, a tym razem całość do „Jedno życie” powstała w niecałe dwie godziny – mówi.

W piosence pracownicy szpitali nazwani są bohaterami dnia.

„Jedno życie, jedno serce każdy ma. Cicha praca, smutku, łzy i bólu smak” – można usłyszeć. Efektu pracy Filipa może posłuchać każdy. Piosenka dostępna jest na serwisie youtube.com. Wysłuchano ją już ponad 700 razy.

Napisz komentarz »