REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wyprowadzą twojego psa

Opublikowano 10 kwietnia 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i stowarzyszenie „Aport” pomagają osobom, które z powodu kwarantanny albo obawy przez zakażeniem koronawirusem nie mogą opiekować się swoimi pupilami.

Żarskie schronisko jest zamknięte dla wolontariuszy i osób, które chciałby adoptować teraz psa w tradycyjny sposób.

– Niczego nam nie brakuje – zapewnia Katarzyna Łach ze schroniska. –  Nawet mamy sporo adopcji piesków starszych. Adopcje są trochę utrudnione, bo nie można wejść i pooglądać psów, ale telefonicznie doradzamy i opowiadamy na temat wybranego psa. Staramy się dobrać tak, by osoba adoptująca była zadowolona. Pieski dobrze znoszą przymusowe zamknięcie schroniska, większość z nich wypuszczana jest codziennie na teren schroniska i sobie biegają, więc jakoś sobie radzimy z tymczasowym brakiem wolontariuszy i spacerów. Ludzie dzwonią i pytają, czy czegoś nam nie trzeba, ale u nas wszystko w porządku – zapewnia K. Łach.

Pomogą

W tym czasie schronisko oferuje pomoc w wyprowadzaniu psów osobom, które nie mogą tego robić ze względu na chorobę, wiek czy kwarantannę. Osoby, które chciałby wyprowadzać psy lub przygarnąć takie pieski na kilka dni, kiedy ich właściciele są na kwarantannie lub są osobami starszymi i zwyczajnie boją się teraz spacerować ze swoimi pupilami ze względu na zdrowie, mogą kontaktować się ze schroniskiem za pomocą Facebooka, lub pod numerem telefonu 68 444 71 47. Podobnie osoby, które takiej pomocy potrzebują. Schronisko będzie kontaktować ze sobą takie osoby.

Napisz komentarz »